Historia

NARODZINY COMMANDO KRAV MAGA

W niedługim czasie po wojnie Yom Kippur, w której Izrael pokonał kilka atakujących go jednocześnie państw arabskich, Moni Aizik, żołnierz jednej z izraelskich jednostek specjalnych biorących udział w tej wojnie, rozpoczął eksperymentowanie z istniejącymi w Siłach Obronny Izraela systemami walki wręcz, poprzez testy w warunkach realnego zagrożenia. W 1973 roku Moni wybrał najskuteczniejsze techniki i stworzył Commando Krav Maga z myślą wdrożenia tego systemu do programu szkolenia Sił Specjalnych Izraela. W 2004 roku CKM został dostosowany do potrzeb rynku cywilnego. Przez wielu ekspertów CKM jest uznawany za jeden z najskuteczniejszych i najszybciej rozwijających się izraelskich systemów walki w realnym kontakcie. Commando Krav Maga bazuje na prostych i skutecznych technikach pozwalających na ich zastosowanie w sytuacjach dużego zagrożenia i związanego z nim silnego stresu.

KONCEPCJA

Przebieg walki ulicznej jest nieprzewidywalny. Nie ma zasad, nie ma sędziego gotowego przerwać walkę w jej krytycznym momencie, a co najważniejsze nie ma żadnego kodeksu honorowego, a zatem wszystko może się zdarzyć. Napastnik może sięgnąć po broń lub koledzy mogą pospieszyć mu z pomocą. Receptą CKM na podobne zagrożenia jest myślenie jak komandos. Walcz tylko kiedy nie masz innego wyjścia. Jeśli musisz walczyć wykorzystaj słabe punkty przeciwnika i wszystkie swoje umiejętności do zneutralizowania go w jak najszybszym czasie. Cel jest prosty - PRZETRWAĆ!!!

FILOZOFIA

Nie żyjemy żeby walczyć , walczymy żeby przeżyć. Intencją Commando Krav Maga jest pokojowe rozwiązanie każdej konfliktowej sytuacji. Przemoc jest ostatnim z możliwych rozwiązań. Każdy ćwiczący CKM musi zdawać sobie sprawę z ciążącej na nim odpowiedzialności w przypadku użycia potencjalnie niebezpiecznych dla życia i zdrowia technik. Rozwiązania proponowane przez twórcę CKM nie zostały pomyślane dla usatysfakcjonowania frustratów, którzy krzywdząc innych chcieliby popisać się swoimi nieprzeciętnymi możliwościami. Praktykujący CKM są uczeni szacunku dla innych i powstrzymywania swoich złych emocji. W przypadku konfrontacji zastosowanie technik Commando Krav Maga jest zawsze rozpatrywane w ostateczności.

Jeśli chcesz pokoju szykuj się na wojnę. CKM pomaga przygotować się mentalnie i fizycznie na najmniej spodziewane sytuacje. Nawet jeśli nie szukamy problemów a konfliktowe sytuacje staramy się rozwiązać w cywilizowany sposób, agresywny osobnik może taką postawę odebrać jako oznakę słabości. Posiadając jednak właściwe przygotowanie jesteśmy zawsze gotowi do odpowiedniej reakcji w przypadku eskalacji konfliktu. W każdym przypadku naszą intencją jest pokojowe rozwiązanie problemu i nie prowokowanie napastnika, kiedy jednak jego agresywne zachowanie przekształca się w atak naszą jedyną reakcją jest jego zdecydowana i miażdżąca neutralizacja.

Jedynym zwycięzcą jest ten, który powraca bezpiecznie do domu. Nigdy nie możemy pozwolić aby nasze ego mąciło nam trzeźwą ocenę sytuacji. Jeśli pobijemy kogoś do nieprzytomności, nawet sprowokowani możemy w konsekwencji spędzić jakiś czas w więzieniu. Nie musimy sobie niczego udowadniać przez pokonanie kogoś na ulicy w przypadku gdy istnieje szansa załagodzenia konfliktu, nawet jeśli w oczach agresora i innych osób uznani zostaniemy za mięczaka. W ocenie rozumnych osób zawsze pozostaniemy zwycięzcą gdy dotrzemy do domu bezpiecznie, nawet jeśli ucierpi na tym nasze ego.

Rozwój albo stagnacja. Kluczem do przetrwania jest stały rozwój i postęp. Wraz z postępem cywilizacyjnym pojawiają się nowe zagrożenia ze strony świata przestępczego. W CKM dostrzega się potrzebę przygotowania na nowe zagrożenia. Każdy system realnej samoobrony, który nie rozwija się stosownie do pojawiających się nowych zagrożeń szybko staje się przestarzały i mało skuteczny. Techniki i taktyka działania Commando Krav Maga stale są testowane w celu ich uproszczenia, poprawienia szybkości i efektywności w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Jedynymi stałymi w CKM jest podstawowa koncepcja i filozofia.

Treningi

W Commando Krav Maga trening jest ukierunkowany na przetrwanie w realnej, dynamicznej sytuacji mogącej nas zaskoczyć na ulicy, w pubie, parkingu. Ćwiczący CKM zapoznawany jest z psychologicznymi aspektami ataku. Dla zmaksymalizowania poprawności wykonywanych technik nauka CKM odbywa się progresywnie. Rozpoczyna się od powolnego i dokładnego wykonywania technik aż do utrwalenia ich w tak zwanej pamięci mięśniowej. Stopniowo utrudnia się warunki treningowe poprzez zakłócanie równowagi, presję psychologiczną, brak współpracy współćwiczącego, atak z różnych kierunków, wielu napastników etc. Trening staje się jak najbardziej zbliżony do realnych sytuacji oczywiście z zachowaniem środków ostrożności. Im większa biegłość w wykonywaniu technik tym bardziej wymagający fizycznie i mentalnie trening. Poprzez zaawansowany i chwilami brutalny trening osiąga się niezbędną biegłość w samoobronie oraz pewność siebie, konieczne do efektywnego działania w każdej z możliwych ulicznych konfrontacji. Parafrazując znane wojskowe powiedzenia można podsumować zasady szkolenia Commando Krav Maga tak: „Im więcej potu na treningu tym mniej problemów na ulicy”.

Do uczestnictwa w treningach serdecznie zapraszamy Panie. Każda technika CKM jest poddawana „testowi Lindy”. Polega on na tym, że ważąca ok. 45 kg partnerka Moniego Aizika testuje poszczególne techniki na dużo większym od siebie przeciwniku. Jeśli nie jest w stanie prawidłowo wykonać danej techniki oznacza to, że nie nadaje się ona do praktycznego wykorzystania i nie jest wprowadzana do CKM.

Wymagania:

Download: OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA SZKOLEŃ COMMANDO KRAV MAGA

Treningi odbywają się:
Treningi odbywają sie w obiekcie:

TS WISŁA KRAKÓW SEKCJA JUDO (pierwsze piętro) ul. Reymonta 22 30-059 Kraków


Jeśli masz jakiekolwiek pytania, nie wahaj się zadzwoń 501-653-948

Instruktor

DARIUSZ MAKÓWKALinki

LastBastion NurkowanieKrakow/

Commando Krav Maga

Facebook

Kontakt

Instruktor Dariusz Makówka
    +48 501 653 948

e-mail:
    commandokravmaga@lastbastion.pl